House Of Night
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

House Of Night

Добре дошли в Мрака!!!
 
ИндексPortalПоследни снимкиРегистрирайте сеВход
Poll
Similar topics
    Latest topics
    » Пътуване през спомени, част 1 - Делиян Маринов
    My stories EmptyПет Фев 28, 2014 10:24 am by

    » Номер на песен в айпода ви
    My stories EmptyЧет Май 03, 2012 8:21 am by

    » Вампири
    My stories EmptyЧет Май 03, 2012 8:11 am by

    » Автор-Книга
    My stories EmptyЧет Май 03, 2012 8:08 am by

    » Да преброим до 1000
    My stories EmptyЧет Май 03, 2012 8:05 am by

    » Преди да влезеш си намисли съществително!
    My stories EmptyЧет Май 03, 2012 8:03 am by

    » Математика или Български език
    My stories EmptyЧет Май 03, 2012 7:58 am by

    » Любими учители
    My stories EmptyЧет Май 03, 2012 7:56 am by

    » Номер в класа
    My stories EmptyЧет Май 03, 2012 7:55 am by

    Очаквайте
    Преводи във форума
    My stories Halfway-to-the-grave
    My stories Intertwined
    Ние подкрепяме:
    My stories Unicefu
    Гласувай за нас в:
    My stories Bg_top_logo21 Гласувай за мен в BGTop100.com Гласувай за тази страница в Българския ТОП
    Последвай ни в:
    My stories Twitterpu

    Share | 
     

     My stories

    Предишната тема Следващата тема Go down 
    АвторСъобщение
    Leu
    Human
    Human
    Leu

    Female Брой мнения : 49
    Points : 49
    Reputation : 0
    Join date : 27.01.2010
    Местожителство : Sofia

    My stories Vide
    ПисанеЗаглавие: My stories   My stories EmptyНед Яну 31, 2010 10:01 pm

    Засега ще пусна един, който съм писала отдавна. Хайде, искам критика:






    Страхувам се, че започвам да я забравям. Още в началото, когато се разделихме, помнех всеки детайл от образа й; всяка цветна точица и всяко пламъче в очите й; всяка мъничка луничка около идеалното й носле; помнех перфектно извивките и вкусът на устните й; мекотата при допира на косата й; звънкия й смях; сладкия й парфюм, ухаещ на ванилия и екзотични плодове... Днес обаче не мога да си спомня тези детайли без да погледна снимката й. Колко беше прекрасна... и тази пленителна усмивка...

    Но тази снимка не е успяла да улови жизнеността в пленителното й излъчване, да запечата страстта и желанието й за живот, които излъчваше само един неин поглед, само една-единствена усмивка.

    Да, истина е, че не я помня така, както я помнех преди месеци... но никога няма да я забравя. Не мога да я забравя. Чаровното й лице ме грабна още щом я забелязах на светофара. Къдриците й се спускаха хаотично по раменете като водопад от разтопено злато и небрежно закриваха почти цялото й лице. Когато тя отметна глава и откри очите си, не можах да отместя поглед от тях – толкова дълбоки, като море от черен шоколад... в тях гореше пламък - весел, палав, но сякаш и заплашителен... В този поглед имаше нещо толкова нежно и привлекателно, нещо, което не бях виждал в ничии други очи... и все още не съм. По-късно разбрах, че същият този поглед може да събере цялата мъка и болка на света и да остане все така пленителен. В моментите, когато тя беше тъжна, аз гледах в очите й като омагьосан, но не можех да спра сълзите й. Може би затова я загубих... В един момент тя просто нямаше нужда от мен и си мислеше, че аз нямам нужда от нея. Това не е така – все още изпитвам болка, когато се сетя, че тя не е до мен, че нейните усмивки няма повече да огряват сърцето ми и шоколадовите й очи няма да стоплят сърцето ми. Без нея се чувствам празен и не намирам смисъл в нищо; просто съществувам, а не живея; дните ми са монотонни и сиви...

    Сиви... да... сивото беше любимият й цвят. Така и не разбрах защо – животът й беше толкова разнообразен, мечтите й толкова цветни, а тя харесваше сивото!

    Може би това беше някаква игра на съдбата – да събере две толкова различни личности... и после да ги раздели по такъв начин. Да, тя вярваше в съдбата; в знаците от съдбата и възможностите, които ни предоставя съдбата. И аз вече вярвам в съдбата... в жестокостта на съдбата.

    Тя ме промени – успя да ме направи по-добър човек. А аз как й се отплатих? Оставих я да си отиде. По-точно – прогоних я. Разруших цветните й мечти и дори не успях да й се извиня; когато имаше нужда от мен не можах да изтрия сълзите й – стоях и гледах в шоколадовите й очи, запленен от красотата й. Да, и в мъката си тя беше привлекателна. И в болката си тя намери сили да ми каже, че ме обича, че няма да ме забрави никога и че не ми е ни най-малко сърдита. Думите й пронизаха сърцето ми – предпочитам да беше ме ударила, да беше тръгнала без да ми каже нищо или поне да се беше разкрещяла. Аз разбирах, че съм виновен, но не разбрах как тя намери сили да ми прости и да продължи да ме обича. Знаех и че не мога да я спра и че ще я загубя завинаги. Знаех го, но не можех да го осъзная напълно, докато не усетих липсата й. Първите дни след заминаването й не помня – знам само, че не ставах от леглото си и мислех само за прекараните с нея дни. След това започнах да мисля за самоубийство, но така и не опитах – отново заради нея. В самоубийството няма нищо достойно и знаех, че нямаше да реши проблемите ни. Може би, ако тя някога разбереше, щеше да страда още повече. Не можех да й причиня повече болка. Не исках. Тя не заслужаваше да страда.



    Видях я през прозореца на автобуса как чака на светофара. Но не на същия светофар, където я срещнах за първи път. Това беше светофар в чужд град, с чужди хора. Тя също беше чужда – държеше за ръка високо момче и нежно му се усмихваше. Не беше същата – къдриците й от разтопено злато бяха стегнати на кок и само няколко палави кичурчета се спускаха на лицето й; шоколадовите й очи си бяха все същите, но блясъкът им не ме огряваше вече; усмивката й беше все така чаровна, но също не беше предназначена за мен. Тогава изпитах неописуема болка и... ревност. Това чувство още ме разяжда и съм безсилен да се боря с него. Но всичко се натрупва в мен и ме прави все по-безчувствен и безразличен към заобикалящия ме свят. Знам, че сам погубвам живота си и няма смисъл от това, но не мога да се преборя със спомените, с болката, с чувството си за вина, със самия себе си...

    Казах, че се страхувам, че ще я забравя? По-скоро ме е страх, че загубвам себе си... а нея никога няма да забравя...






    Е?
    Върнете се в началото Go down
    Nyx_Vampire
    Admin
    Admin
    Nyx_Vampire

    Female Брой мнения : 659
    Points : 1604
    Reputation : 6
    Birthday : 27.12.1994
    Join date : 31.12.2009
    Age : 29
    Местожителство : България,Добрич
    Job/hobbies : reading books

    My stories Vide
    ПисанеЗаглавие: Re: My stories   My stories EmptyПон Фев 01, 2010 3:37 am

    Браво!Страхотен е!Накара ме да се разплача! Crying or Very sad БРАВО!
    Върнете се в началото Go down
    https://house-of-night.forumotion.net
    Leu
    Human
    Human
    Leu

    Female Брой мнения : 49
    Points : 49
    Reputation : 0
    Join date : 27.01.2010
    Местожителство : Sofia

    My stories Vide
    ПисанеЗаглавие: Re: My stories   My stories EmptyПон Фев 01, 2010 4:07 am

    Мерси много.
    Върнете се в началото Go down
    Love.
    R.I.P.
    R.I.P.


    Брой мнения : 28
    Points : 30
    Reputation : 0
    Join date : 07.02.2010

    My stories Vide
    ПисанеЗаглавие: Re: My stories   My stories EmptyНед Фев 07, 2010 5:54 am

    Лол, красиви чувства! Продължавай напред,определено има хляб има в тебе! Ще се радвам да видя и още!
    Върнете се в началото Go down
    _Zoey_
    Third Former
    Third Former
    _Zoey_

    Female Брой мнения : 129
    Points : 167
    Reputation : 0
    Birthday : 05.05.1993
    Join date : 17.03.2010
    Age : 30
    Местожителство : Варна
    Job/hobbies : пеене

    My stories Vide
    ПисанеЗаглавие: Re: My stories   My stories EmptyСъб Май 01, 2010 4:07 am

    Прекрасно е!Браво!
    Върнете се в началото Go down
    Sponsored content




    My stories Vide
    ПисанеЗаглавие: Re: My stories   My stories Empty

    Върнете се в началото Go down
     

    My stories

    Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
    Страница 1 от 1

    Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
    House Of Night :: FanArt/Лично творчество :: Разкази-
    Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Поддръжка на форума | Сигнал за злоупотреба | Последните дискусии